Ankara Ovacık Halı Yıkama


Ovacık Halı Yıkama 0312 384 0 384

Hemen arayın :

03123840384

05427641303

Ovacık halı yıkama 1000 m² kapalı alan, 1000 m² sera sistemi askı alanı, 6000 m² kapalı sera tipi askı kapasitesi, günlük 3000 m² yıkama kapasitesine sahiptir.

13 araçlık servis filosu ve 56 kişilik profesyonel personel kadrosuyla Ankara’nın en büyük halı yıkama fabrikası.

İndirimli Fiyat Listesi : Fiyat listesine ulaşmak için tıklayın.


En temiz halı yıkayan halı yıkama fabrikası

Tüm halıları Anti-bakteriyel yıkama sistemi ile yıkayan tek fabrikayız…

Antibakteriyel yıkama sistemi ile yıkanan halılar çok temiz olur.
Profesyonel halı yıkama GARANTİLİ bir hizmettir. Müşterinin yapılan temizlikten memnun kalmaması durumunda halılar ücretsiz olarak tekrar yıkanır.

Ücretsiz Servis

Ankara’nın her yerine ücretsiz servis.

Ankara merkez sınırları içerisine hızlı ve zamanında servis hizmeti vermekteyiz.

Halılarınız evinizden ücretsiz servis ile alınır. Yıkandıktan sonra yine evinize teslim edilir.
Ankara halı yıkama    Temiz halı yıkama

Ucuz Halı Yıkama Aldatmacısı :

En kaliteli malzemeleri kullanan hiç bir halı yıkama fabrikası kaliteden ödün vermeden ucuz halı yıkayamaz. Oto yıkama şampuanı ile yerde süpürge fırça ile ve tazyikli su ile halı yıkayanlar ancak ki ucuz yıkayabilirler. Kaçak çalışıp Ankara’nın çevre köylerinde göl suyu ile halı yıkayan yüzlerce sözde halı yıkama fabrikası vardır.


Zade Halı Yıkama Fabrikası, Şentepe halı yıkama;

  • Profesyonel Personel ve Ekipmanlar
  • Hızlı ve Güler yüzlü Servis
  • Leke Çıkarmada %95 Başarı
  • Ücretsiz Adresten Alım ve Teslimat
  • Dünya Standartlarında Hizmet
  • Çevre Dostu Temizlik, Hijyenik Temizlik
  • Ekstra Parlaklık, Ekstra Yumuşaklık, Ekstra Canlılık
  • %100 Müşteri Memnuniyeti Garantisi

1. Sipariş alma

Firmalara telefon etmenizle veya internet yoluyla kaydınız alınır.

Belirlenen tarihte belirttiğiniz adresten halılarınız kapıdan rulo halinde alınır.

Kaç adet ve hangi türde halı alındığına dair bir belge verilir.

Etiketler :

halı yıkatma siparişi halı yıkama sipariş nasıl verilir sipariş makbuzu halı yıkamacı telefonları halı yıkamacı telefon numarası

 2. Fişleme(Numaralandırma – Barkodlama)

Kişiye özel verilen bir abone numarası her bir halıya iliştirilir

Etiketler:

halı fişleme, halı numaralandırma, halı barkodlama, halı yıkama müşteri kaydı, halı yıkama etiketi, halı etiketi zımbalama, halı etiketi

 3. Ölçme (Ayrım – İlk Kontrol – Ücretlendirme)

metrekare olarak ölçülmesi ve ücretlendirilmesi işlemidir.

Halı temizleme işinde ücretlendirme metrekare baz alınarak yapılmaktadır.

Firmalar ücret belirtirken metrekare ücretini belirtirler.

Genelde Makine (Saray,Atlas vb), El dokuma ve Yün(Isparta, Milas, Ladik vb.), Değerli halılar (Çin, Nepal, İpek, Shaggy, Kilim, İran) gibi 3 gruba ayrılmaktadır.

Temizleme işlemi sırasında halılar suyla temas edeceğinden dolayı oldukça ağır hale gelmektedirler bu yüzden daha fazla işçilik gerekmektedir buda ücretlendirmeyi etkileyen unsurlardandır.Ayrıca birçok firma battaniye, yorgan temizlemekte ve halıların kenarlarına overlok (halıların kenarlarının atmasını veya sökülmesini önlemek için iple örme işlemidir.) yapmaktadırlar.

Battaniye ve yorgan adet baz alınarak ücretlendirilir. Overlok ise metre baz alınarak ücretlendirilir.

Etiketler: halı ölçme, halı ayırma, Ankara halı yıkama fiyatlandırma, halı yıkama ücretlendirme halı boyutu halı kaç metrekare halı kaç m² halı büyüklüğü

 4. Halı yıkama (Havuzlama – Yıkama – Durulama – Gelberi)

Temizleme işlemi birkaç aşamadan oluşmaktadır bu halıların türlerine göre değişkenlik gösterebilir. İlk aşama Toz alma işlemidir. Toz alma işlemi toz dolabı veya toz alma makinesi denen bir makine ile yapılmaktadır. Hassas halılar bu aşamadan geçmeyebilir. Sonra halılar havuzlama aşamasına alınır. Havuzlama; halıların, içi suyla dolu bir havuza konarak bir süre bekletilmesidir. Bu şekilde halıların kirlerinin yumuşaması verilen kimyasal maddelerin(deterjan, halı şampuanı, çamaşır suyu gibi) halıya iyice işlemesi dolayısıyla temizleme işleminin kolaylaştırması ve tasarruf amaçlanmaktadır.

(Not: Bu işlemin bazı hassas halılara uygulanması halı boyalarının akmasına neden olabilmektedir.) Daha sonra halıların asıl yıkama işlemine geçilmektedir.

Asıl yıkama işleminde yarı otomatik ve tam otomatik makineler kullanılır. Yarı otomatik makinelerin kullanıldığı sistemlerde halılar düz temiz bir zemin üzerine serilir ıslatılır. Şampuanlanır ve yarı otomatik fırçalama makinesi ile bir kişi tarafından fırçalanır ardından kirli suyu sıyrılır ve tekrar şampuanlanıp fırçalanır sıyrılır. Bu işlem halının kirlilik derecesine göre artabilir. Tam otomatik halı yıkama makinelerinin kullanıldığı sistemlerde halı makineye verilir. Bu makineler genelde yürüyen konveyör bant sistemine dayalı makinelerdir. Halı bant üzerinde ilerler farklı ünitelerden geçer. Islatma, şampuanlama, fırçalama(üst ve alt yüzeyinden), durulama, sıyırma, vakumlama, rulo sarım gibi.

Etiketler:

ankara halı yıkama, halı temizleme, , halı durulama, halı sıyırma. halı kurutma halı nasıl kurutulur kışın halı yıkanır mı halımız kurumamış.

5. Halı sıkma ve kurutma (Sıkma – Asma – Kurutma odasına koyma – Havalandırma)

Durulama aşamasından sonra her iki sistemde de sıkmanın tam anlamıyla olması ve kurutmanın kısa sürmesi için santrifüj (genelde kazan tipi sıkma veya rulo tipi sıkma diye adlandırılırlar) makineleri kullanılmaktadır.

Bu makineler genelde merkez kaç sistemiyle halıyı yüksek devirde döndürmek suretiyle suyunu çıkarama işlevine sahip makinelerdir. Sıkma işleminde halılar üzerinde neredeyse hiç su kalmamaktadır. Sadece elle dokunulduğunda hissedilebilecek oranda nem kalmaktadır. Nemli halıların kurutulması için mevsimsel olarak farklı işlemler yapılır.

Yaz aylarında yağışın olmadığı zamanlarda halılar birbirine paralel askılara(halıda leke bırakmayacak malzemeden yapılmalıdır) asılarak açık havada bekletilir ve üzerindeki nemin uygun seviyeye gelmesi sağlanır.

Ayrıca kokunun oluşmaması için havalandırılmış olur. Kış aylarında ise kurutma halıların birbirine paralel paslanmaz askılara asılarak kurutma odalarına koyulmalıdır.

Kurutma odaları sıcak kapalı bir ortama sıcak hava vermek ve havanın içeride devir daiminin sağlanması yöntemiyle halılardaki nemin alınması ve buharlaşmayla atılmasının sağlandığı ünitedir.

Tamamen kuruyan halılar bir süre havalandırılır ve son kontrol aşamasına geçer.

Etiketler: halı sıkma, halı bozulmuş halı kurutma, halı asma, halı kurutma odası, halı havalandırma. kupkuru

 6. Son Kontrol (Hav süpürme – Parfümleme – Paketleme)

Kuruyan halıların üzerinde oluşan toz ve tüy parçalarının alınması işlemine hav süpürme (hav alma) denir.

Bu işlem el ile yapıldığı gibi otomatik hav alma makinelerinde de yapılabilir. Bu işlem yapılırken yıkamada gözden kaçan lekeler ışık altında yakından kontrol edilir. Herhangi bir lekeye rastlanırsa kontrol masası üzerinde özel leke sökücü yardımı ile lekeye müdahale edilir. Halıdaki kötü koku oluşumunu engellemek için parfümleme yapılır ve halı dürülerek paketlenir.

Etiketler:

halı hav alma, halı hav süpürme, halı parfümleme, halı paketleme, halı ambalajlama halı fırçalama halı temizleme

 7. Teslimat

Tüm işlemler tamamlanınca (İş yoğunluğuna göre 1 ila 7 gün sürer) halılar sahiplerine teslim edilmek üzere araçlara yerleştirilir.

Sahiplerine teslim edilir, ücret alınır.

Etiketler:

halı teslimatı, halı teslimi, halı yıkama sonrası teslimat, halı yıkama ödemesi, halı yıkama halı yıkama fiyatı halı yıkama ucuz halı yıkama
Ankara halı yıkama Ankara – Ankara’nın en büyük halı yıkama fabrikası

Çambaşı cd. No:98/C Ovacık Keçiören Ankara 05427641303